Island inštaluje 15 nových staníc pre rýchle nabíjanie elektroáut

6. novembra 2017 - Spoločnosť ABB vyhrala tender na dodávku 15 rýchlonabíjacích staníc. Ich uvedenie do prevádzky je naplánované už na koniec tohto roku, čím výrazne pomôže infraštruktúre tohto ostrovného štátu.Autá na Islande budú môcť od konca roku 2017 nabíjať svoje batérie cez 15 stojanov Terra typu 53 CJG na rozličných miestach pozdĺž islandskej hlavnej cesty č. 1.

Dnes sa po islandských cestách preháňa vyše 1 400 elektrických áut, čo je na pomerne malú krajinu vysoké číslo, keďže Island zaviedol finančný program na podporu kúpy elektroáut. Inštalovanie nových rýchlonabíjačiek je súčasťou kampane na spropagovanie a rozšírenie stratégie e-mobility na ostrove.

Rýchlonabíjacie stanice od ABB dokážu elektroauto nabiť za 15-30 minút cez intuitívne zobrazenie na displeji pri nízkej hlučnosti prevádzky.

“Island je progresívna krajina, ktorá chce zavádzať nové štandardy na poli energetiky a využívať udržateľné zdroje energie,” uviedol riaditeľ ABB pre oblasť infraštruktúry nabíjania elektrických áut Frank Muehlon. “Najväčšou výhodou pre prevádzkovateľa je technológia na pozadí cloudu, vďaka ktorej bude mať prístup k údajom v reálnom čase, technickému stavu zariadenia na diaľku a možnosti rýchleho zhodnotenia stavu stanice pre prípad nutnosti servisu. Celý systém je navyše absolútne funkčný až do -35 °C."


“Zvolili sme si investíciu do technológie rýchlonabíjania ako súčasť stratégie zelenšej cesty našej krajiny. Výroba elektriny je tu založená primárne na udržateľných zdrojoch energie, preto dáva zmysel začleniť do procesu elektrifikácie aj sektor dopravy," dodal business development manažér firmy ON Power, ktorá si nabíjacie stanice objednala, Jón Sigurðsson.

Spoločnosť ABB dodáva nabíjacie stanice pre elektrické autá od roku 2010. Doteraz predala do celého sveta viac ako 5 000 rýchlonabíjacích staníc.
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu a dopravy a infraštruktúry na celom svete. S viac ako 125-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcii. Skupina ABB zamestnáva 136 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

HľadajKONTAKT