ABB uvádza na trh nový systém pre spracovanie obrazu robotizovaných aplikácií

29. októbra 2013 - Integrated Vision od ABB je výkonným inteligentným systémom, ktorý výrazne zvyšuje rýchlosť robotizovaných aplikácií s kamerovými systémami.
Vďaka využitiu 2D vizuálnej techniky majú teraz výrobcovia možnosť: presnejšie sledovať svoje produkty, zdokonaliť svoje riadenie zásobovania, zlepšiť kvalitu, rýchlejšie odhaliť nedostatky na linkách a taktiež výrazne rozšíriť robotizovanú automatizáciu, a tým sporiť finančné prostriedky aj čas.

“Okrem kvality a flexibility optimalizuje Integrated Vision od ABB kvalitu produktov a zvyšuje dohľad a kontrolu tým, že robotom umožňuje vidieť,” uviedol produktový manažér ABB Klas Bengtsson. “Spoločnosti, ktoré efektívne využívajú kamerové robotizované systémy, dokážu zvýšiť výrobu a pritom znížiť náklady na produkciu, nakoľko sa vďaka nim znižuje nutnosť opakovania viacerých pracovných úkonov a následná odpadovosť.”

Integrated Vision od ABB využíva inteligentné technológie pre spracovanie obrazu, napríklad patentovaný algoritmus PatMax® od firmy Cognex, ktorý porovnáva geometrické štruktúry a presne lokalizuje diely aj pri tých najnáročnejších podmienkach. Výsledkom je rýchla a presná detekcia chybovosti, dohľad nad výrobou a merania, ktoré sú potrebné pre zabezpečenie najvyšších štandardov vyrábaných produktov.

To všetko je samozrejme užitočné len vtedy, ak je možné systém jednoducho zapojiť a následne udržiavať. Programovací nástroj RobotStudio® od ABB poskytuje platformu pre rýchle a jednoduché vytváranie zadaní pre spracovanie obrazu. Operátori si môžu zvoliť podmienky, zadať parametre a simulovať reálne podmienky aplikácie. Inteligentná kamera navyše ponúka široké spektrum zabudovaných komunikačných protokolov.

"Rovnako skúsený užívateľ ako aj začiatočník určite ocení jednoduchosť používania technológie Integrated Vision od ABB,” dodáva Bengtsson. “Operátori jednoducho zapoja kameru do robot kontroléra a môžu pracovať.”

Viac informácií nájdete na www.abb.sk/robotics.


ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva zhruba 145 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.

Na Slovensku pôsobí ABB od roku 1991. V súčasnosti má zastúpenie v 4 mestách a zamestnáva zhruba 190 ľudí.Sledujte nás:

Connect on FacebookSubscribe on YouTube

HľadajKONTAKT