Predstavenie ABB Ability™ na ACW v Houstone

Ako pomáha ABB pomocou svojich technológií a skúseností zvyšovať svojim zákazníkom produktivitu o 200 %, znižovať náklady na údržbu o polovicu a redukovať spotrebu energií takmer o tretinu? Odpoveď minulý týždeň predniesol na podujatí ABB Customer World (ACW) v americkom meste Houston výkonný riaditeľ ABB Ulrich Spiesshofer a riaditeľ ABB pre digitalizáciu Guido Jouret pri oficiálnom predstavení ABB Ability - portfólia digitálnych riešení pre priemysel.

Nové príležitosti
Technológie, ktoré spôsobili revolúciu v médiách či finančných službách, veľmi rýchlo prenikajú aj na kľúčové trhy ABB - do oblasti výkonových a automatizačných technológií ako aj na pole dopravy a infraštruktúry. Digitálne dáta z miliónov prepojených zariadení prinášajú nové príležitosti pre zvýšenie účinnosti, produktivity a rýchlosti zákazníkov, zlepšenie kvality a bezpečnosti ich výroby a zároveň zníženia dopadu na životné prostredie.

Spoločnosť ABB vyrába mnohé zo spomínaných zariadení, a preto sa snaží vo veľkom napredovať aj v oblasti analýz zozbieraných dát a vývoji riešení na ich základe. ABB doteraz vo svete nainštalovala 70 miliónov podobných zariadení, 70 000 digitálnych riadiacich systémov a 6 000 softvérových riešení pre výrobné podniky, čím patrí v tejto oblasti medzi najväčších svetových dodávateľov.

Portfólio riešení pre priemysel
Nová ponuka - ABB Ability - predstavuje riešenia pre priemysel: v súčasnosti ABB ponúka viac ako 180 digitálnych riešení, ktoré zahŕňajú vzdialenú správu robotov či motorov až po účinné systémy nabíjania elektrickej infraštruktúry, pričom tieto riešenia už využívajú tisícky zákazníkov. ABB spolupracuje s mnohými vývojármi vnútri aj mimo spoločnosti, ktorí majú otvorený prístup k platforme, aby ABB Ability mohla rýchlo rásť a expandovať. Tomu samozrejme veľmi pomáha aj strategické partnerstvo ABB s koncernom Microsoft na cloudovej platforme Azure.

Viac informácií o ABB Ability nájdete na tejto webstránke.
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu a dopravy a infraštruktúre na celom svete. S viac ako 125-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcii. Skupina ABB zamestnáva 132 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

HľadajKONTAKT