ABB Grupp sai suurtellimuse Lõuna-Aafrika Vabariigist

2012-12-05 - Juhtiv energeetika- ja automaatikatehnoloogiakontsern ABB Grupp sai Lõuna-Aafrika Vabariigist 225 miljoni dollarilise suurtellimuse kahe käivitusvalmis fotogalvaanilise (PV) päikeseelektrijaama rajamiseks Limpopo provintsi. Tellimuse esitasid Core Energy ja Erika Energy, kelle põhiaktsionär on maailma juhtiv päikeseenergiateenuste pakkuja Sun Edison.
  • Rajatavad päikeseelektrijaamad hakkavad varustama 36 000 majapidamist

Kaks päikeseenergiajaama hakkavad paiknema Witkopi ja Soutpani päikeseparkides Limpopo provintsi pealinna Polokwane’i lähedal. Jaamade tootmisvõimsus on vastavalt 33 ja 31 megavatti (MW) ning tegemist on esimeste Lõuna-Aafrika Vabariigi pikaajalise taastuvenergia programmi raames rajatavate päikeseenergiajaamadega. Programmi eesmärk on vähendada elektritootmise keskkonnamõjusid ja soodustada erinevate energiaallikate, eriti taastuvenergia kasutuselevõttu.

Jaamades toodetav elekter suunatakse uue kõrgepingealajaama kaudu kõrgepinge-ülekandevõrku. Jaamad suudavad kokku toota 130 gigavatt-tundi elektrienergiat aastas, mis tagab puhta energia 36 000 Lõuna-Aafrika majapidamisele ja võimaldab vältida 130 000 tonni süsinikdioksiidi õhkupaiskumist aastas. Projekt valmib järgmise aasta jooksul.

„Meie suured kogemused kõrge kasuteguriga fotogalvaaniliste päikeseelektrijaamade alal võimaldavad pakkuda parimaid lahendusi ja toetada riigi visiooni taastuvenergia integreerimises,“ ütles ABB elektrivõrkude ja -süsteemide divisjoni juht Brice Koch.

ABB-l on mitmekesine päikeseenergia väärtusahela lahenduste portfell. Lisaks laiaulatuslikule toodete ja teenuste sortimendile pakub ettevõte ka käivitusvalmis fotogalvaanilisi päikeelektrijaamu. ABB on rajanud üle 50 käivitusvalmis PV-elektrijaama üle kogu maailma.

ABB (www.abb.com) on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, mille kliendid on infrastruktuuri- ja tööstusettevõtted. ABB tehnoloogiad aitavad klientidel vähendada tootmisega seotud keskkonnamõjusid. ABB kontsern annab tööd ligi 145 000-le inimesele umbes sajas riigis.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: tootmine (tuulegeneraatorid, sagedusmuundurid, elektrikilbid, komplektalajaamad); müük (ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektid, kesk- ja madalpingetooted, automaatikaprojektid, robotid) ning korrashoiuteenused tööstusklientidele. ABB on pälvinud neli korda (2007-2009, 2011) Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra (2008) Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“.

Täiendav informatsioon käesolevas pressiteates sisalduva tehnilise terminoloogia kohta: www.abb.com/glossary

Otsi