ABB predstavuje najnovšieho člena rodiny YuMi

2017-11-29 - Nadväzujúc na úspech značky YuMi® a prvého reálne spolupracujúceho robota s dvomi ramenami na svete, ABB uvádza na trh nový spolupracujúci robot s jedným ramenom, ktorý spája bezkonkurenčné vlastnosti s minimálnymi nárokmi na priestor.
ABB predstaví svoj nový spolupracujúci robot, tentoraz s jedným ramenom, na Medzinárodnom veľtrhu robotiky iREX (International Robot Exhibition) 2017 v Tokiu. Ako naznačuje už názov YuMi (You and Me), spolupracujúce roboty sú navrhnuté tak, aby pracovali spolu s ľuďmi na jednom pracovisku, pričom zvyšujú produktivitu a umožňujú prechod k veľkovýrobe individuálnych sérií. Robot bude oficiálne uvedený na trh v roku 2018.

Podobne ako YuMi, montážny robot malých dielov uvedený v 2015, aj nový robot má užitočnú nosnosť 500 gramov a vďaka malým rozmerom sa jednoducho integruje do existujúcich montážnych liniek, kde zvyšuje produktivitu. Nový robot disponuje navádzacím programovaním, čím sa eliminuje potreba špeciálneho zaškolenia obsluhy.

„Úspech YuMi prekonal všetky očakávania; pôvodne bol navrhnutý na montáž malých dielov, ale ukázal sa ako mimoriadne všestranný – dokáže vyrobiť sushi, riešiť Rubikovu kocku, baliť darčeky či dirigovať orchester. Vzhľadom na obrovský úspech robota YuMi oprávnene predpokladáme, že aj náš nový robot s jedným ramenom si rovnako získa priaznivcov, už aj preto, že bol vyvinutý na základe požiadaviek zákazníkov,“ uviedol Sami Atiya, prezident divízie Robotiky a pohonov ABB.

„Pokračujeme v rozširovaní portfólia spolupracujúcich robotov,“ dodal Per Vegard Nerseth, výkonný riaditeľ segmentu robotiky ABB. „Nový robot je netrpezlivo očakávaným prírastkom ‘výrobného závodu budúcnosti’ a našim zákazníkom umožní rast a prosperitu vo veku veľkovýroby individuálnych sérií. Kombinácia tohto robota s digitálnymi riešenia ABB Ability™ umožní našim zákazníkom zdvihnúť efektívnosť a spoľahlivosť na novú úroveň.“

ABB bude vystavovať na veľtrhu iREX 2017 od 29. 11. do 2. 12. v hale East, na ploche IR3-56.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je priekopníkom a lídrom v oblastiach produktov pre elektroinštalácie, robotiku, priemyselnú automatizáciu a energetické siete a svoje služby poskytuje zákazníkom v odvetviach priemyslu, dopravy a infraštruktúry na celom svete. ABB pokračuje vo viac ako 125-ročnej tradícii inovácií, tvorí budúcnosť priemyselnej digitalizácie a je hnacou silou energetickej a štvrtej priemyselnej revolúcie. ABB pôsobí vo vyše 100 krajinách a zamestnáva okolo 130 000 pracovníkov.
www.abb.com

HľadajKONTAKT