ABB technologijos užtikrina naujosios Baltarusijos saulės jėgainės patikimumą

2017-11-06 - ABB "System pro E power" paskirstymo įrenginys įdiegtas "Smorgon" saulės jėgainės pastotėje."Smorgon Solar Park" - didžiausia fotovoltinė elektrinė Baltarusijoje, į kurią buvo investuota daugiau nei 40 mln. JAV dolerių. Jėgainė į elektros tinklą generuoja 16 MVA (kurių pakanka 3000 namų ūkių). Čia pirmąsyk Baltarusijoje buvo panaudotas ABB paskirstymo sprendimas System pro E power.

Baltarusijos rinkos lyderė "Ruelta Joint Co.”, teikianti saugią ir patikimą elektros įrangą, pasirinko ABB novatorišką System pro E power sprendimą, nes tai lankstus ir lengvai įrengiamas žemos įtampos paskirstymo sprendimas, užtikrinantis patikimumą, efektyvumą ir apsaugą.

Pastotę ir paskirstymo įrenginį "Ruelta" surinko mažiau nei per 30 dienų. Tai buvo įmanoma padaryti naudojant paprastus System pro E power pritaikytus metodus, leidžiančius suprojektuoti ir pagaminti pastotę gan greitai.

"ABB 3D modeliai ir programinės įrangos priemonės padėjo projektą įgyvendinti greitai," – pastebėjo ABB vykdomasis direktorius Baltarusijoje Maksim Pronyakin. "Šias priemones savo partneriams mes pateikėme nemokamai."

System pro E power gali būti surinkta pagal bet kokią loginę seką, o kiekviena programa gali pasiekti iki IP65 apsaugos klasę.

"Smorgane pirmąsyk Baltarusijoje buvo panaudota šis sprendimas," - sakė "Ruelta" gamybos direktorius Aleksandr Kostyuk. "Žemos įtampos įranga suprojektuota taip, kad atitiktų visus elektros įrangai taikomus reikalavimus: apsaugą ir pan. Ji atitinka naujausius standartus ir puikiai sąveikauja su kitais ABB žemos įtampos komponentais.""Smorgon" saulės parko operatoriams patiko, kad System pro E power dėka "Ruelta" ir ABB 20 procentų sumažino plotą, sutaupydama vertingą nekilnojamąjį turtą bei sumažindama išlaidas.

"Mums buvo labai svarbu greitas surinkimas ir paprastumas," - pažymėjo "Smorgon" projekto vyriausiasis inžinierius Oleg Osipenko. "Šis projektas buvo didžiulė investicija, todėl džiaugiamės, kad jis buvo taip greitai įgyvendintas."

Šiandien "Smorgon" jėgainė yra pilnai integruota į šalies skirstomuosius tinklus.

System pro E power sistemos efektyvumą įrodė ABB laboratoriniai tyrimai. Ji puikiai tiko prie visų kitų projekte naudotų ABB komponentų.

"ABB yra labai stiprus mūsų partneris," - sakė "Ruelta" generalinis direktorius Vasilij Ščemeliov. "Planuojame daugiau panašių projektų Baltarusijoje, nes žalioji energetika yra mūsų ateitis."

IeškotiKONTAKTAI