Uzņēmums ABB noslēdz 640 miljonus ASV dolāru vērtu līgumu liela attāluma energopārvades savienojuma izveidei Indijā.

Cīrihē (Šveice), 2017. gada 10. janvārī. Jaunais savienojums 1800 km garumā nodrošinās elektroenerģiju vairāk nekā 80 miljoniem cilvēku.
ABB savu iespaidīgo, vairāk nekā 640 miljonu ASV dolāru vērto projektu īstenos sadarbībā ar Indijas nacionālās energosistēmas operatoru Power Grid Corporation of India Limited (POWERGRID), ar mērķi izveidot energopārvades savienojumu, kura energoietilpība nodrošinās uzticamu elektroenerģijas piegādi vairāk nekā 80 miljoniem cilvēku. Raigarhas-Pugaluras 800 kilovoltu (kV) augstsprieguma līdzstrāvas pārvades (UHVDC) sistēma savienos Raigarhas pilsētu Centrālajā Indijā ar Pugaluras pilsētu Tamilnadas štatā dienvidos.

1830 kilometrus (km) garais savienojums būs viens no garākajiem pasaulē. 6000 megavatu energoietilpība —

līdzvērtīga tai, kādu spēj nodrošināt vairāk nekā sešas lielas elektrostacijas — ir pietiekama, lai apmierinātu vairāk nekā 80 Indijas iedzīvotāju elektroenerģijas vajadzības. Divvirzienu savienojumā tiks integrēta termiskā un vēja enerģija, apkalpojot augsta patēriņa centrus, kas atrodas tūkstošiem kilometru attālumā cits no cita, nodrošinot elektroenerģijas vajadzības valsts dienvidos gadījumos, kad ir radies vēja enerģijas iztrūkums, un pārvadot tīru enerģiju uz ziemeļu rajoniem gadījumos, kad ir radies vēja enerģijas pārpalikums.

„ABB ir patiess gods sadarboties ar POWERGRID, īstenojot šo pārdomāto, liela attāluma energopārvades projektu,” uzsver ABB izpilddirektors Ulrihs Spishofers (Ulrich Spiesshofer). „Uzticama elektroenerģijas piegāde Indijas centros ar augstu energopatēriņu ir Indijas valdības prioritāte, nodrošinot atbalstu valsts straujajai izaugsmei. Uzņēmumam ABB ir gadsimtu ilga darba pieredze Indijā, un ar šo jauno, liela attāluma energopārvades savienojumu mēs sniedzam valstī iespēju izmantot enerģētiskās revolūcijas ieguvumus, izmantojot mūsu vietējās ražošanas spēcīgos pamatus. Mūsu modernā tehnoloģija UHVDC sniedz iespēju pārdomātā un uzticamā veidā līdzsvarot atjaunojamās un parastās elektroenerģijas padevi lielos attālumos.”

ABB ir pasaules tirgus līderis un sadarbības partneris jaudīgāku, pārdomātāku un videi draudzīgāku energosistēmu jomā visā pasaulē, sniedzot iespēju iekārtu un energosistēmu operatoriem izmantot enerģētiskās un ceturtās rūpnieciskās revolūcijas sniegtos ieguvumus. ABB energosistēmu struktūrvienība, kas īstenos šo apjomīgo projektu, ir pasaules līderis šajā segmentā.

ABB energosistēmu struktūrvienības prezidents Klaudio Fasins (Claudio Facchin) uzsver: „Mūsu nākamā līmeņa stratēģijas ietvaros esam apņēmušies nodrošināt visprogresīvākās tehnoloģijas, piemēram, HVDC, lai integrētu atjaunojamos enerģijas veidus un nodrošinātu uzticamu un efektīvu energopārvadi, sniedzot tik svarīgo piekļuvi elektroenerģijai un palīdzot mainīt cilvēku dzīves. Īstenojot šo prestižo projektu, mēs līdzsvarosim mūsu plašo vietējā mēroga ražošanas un inženiertehnisko bāzi Indijā un sekmīgo sadarbību ar konsorcija partneri BHEL.”

ABB pieredze Indijā HVDC jomā ir iespaidīga — uzņēmums kā pirmais ieviesa šo tehnoloģiju valstī pirms 25 gadiem, 1989. gadā īstenojot Vindjačalas projektu. Raigarhas-Pugaluras savienojums ir sestais uzņēmuma ABB īstenotais HVDC projekts Indijā un otrā UHVDC instalācija pēc ziemeļu-austrumu vairāku termināļu Agra savienojuma, kuram jau daļēji bija pieslēgta elektriskā stāva un kurš bija pēdējā izpildes stadijā. Kompleksajā projektā ir apvienota projektēšana, inženiertehniskie risinājumi, sistēmu piegāde, uzstādīšana un nodošana ekspluatācijā, kā arī galveno iekārtu piegāde, tostarp sakomplektētasUHVDC stacijas, transformatori, pārveidotājvārsti, dzesēšanas sistēmas, kā arī kontroles un aizsardzības tehnoloģijas.

UHVDC energopārvades sistēma ir nākamais attīstības posms tehnoloģijai HVDC, ko uzņēmums ABB izstrādāja pirms vairāk nekā 60 gadiem. Uzņēmums ABB ir īstenojis aptuveni 110 HVDC projektus ar kopējo uzstādīto energoietilpību vairāk nekā 120 000 MW, un uzņēmuma kontā ir aptuveni puse no pasaules mērogā uzstādītajām HVDC iekārtām.

HVDC energopārvades savienojums nodrošina efektīvāku zemes lietojumu, jo tā vajadzībām ir nepieciešama trīsreiz mazāka platība nekā alternatīviem risinājumiem. Šajā gadījumā izmantojamās platības samazinājums ir aptuveni 244 kvadrātkilometri, kas ir aptuveni trešā daļa no Bengalūru teritorijas vai visa Kualalumpuras teritorija. Milzīgajā projektā tiks izmantotas arī tehnoloģijas, kuru mērķis ir samazināt energopārvades staciju ietekmi uz vidi.

Projekta kopējā vērtība ir vairāk nekā 840 miljoni ASV dolāru, un projekta izmaksas sedz ABB konsorcija partneris BHEL (Bharat Heavy Electricals Limited), kas ir Indijas vadošais sabiedriskā sektora uzņēmums. Pasūtījums tika veikts 2016. gada ceturtajā ceturksnī.

Milzīgais projekts tiks pabeigts 2019. gadā.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) ir vadošais tehnoloģiju izstrādes uzņēmums elektrifikācijas produktu, robotikas un kustības risinājumu, rūpnieciskās automatizācijas un energosistēmu jomā, kas klientus apkalpo sabiedrisko pakalpojumu, rūpniecības, transporta un infrastruktūras jomā visā pasaulē. Ar vairāk nekā 125 gadu pieredzi inovatīvo risinājumu jomā uzņēmums ABB veido rūpnieciskās digitalizācijas nākotni, veicinot enerģētiskās un ceturtās rūpnieciskās revolūcijas sasniegumus. Uzņēmuma ABB filiāles darbojas vairāk nekā 100 valstīs, un uzņēmumā strādā aptuveni 135 000 darbinieku. www.abb.com

MeklētKONTAKTI