ABB atveria duris į ateities namus

2013-11-11 - Įsivaizduokite namus, kurie pasirūpina savimi ir dar pasirūpina jumis; kurie patys uždaro langus, kai lyja, nuleidžia žaliuzes, kai sutemsta, įjungia šviesas, kad atgrasintų potencialius įsibrovėlius ir net sumažina jūsų elektros energijos sąskaitas. Skamba per gerai, kad būtų tiesa? Ši technologija šiandien jau yra prieinama.
Suomijoje, Helsinkio pakraštyje, "Adjutantti" pavadintame apartamentų kvartale įsikūrę gyventojai pratinasi prie „protingų“ namų. Name įrengtos ABB sukurtos automatizuotos sistemos, leidžiančios stebėti energijos vartojimą ir padedančios taupyti energiją bei pinigus; namie/išvykę jungiklis užtikrina, kad šviesa ir šiluma nebus bereikalingai eikvojama.

„Adjutantti“ ir analogiški pastatai siūlo žvilgtelėti į ateities namus - "protinga" gyvenamoji aplinka suteikia gyventojams neregėto lygio kontrolę, saugumą ir komfortą. "Mūsų sprendimais siekiama sukurti saugią, efektyvią ir patogią aplinką, gerinančią buvimą namie," - paaiškino Taraka Mehta, ABB žemosios įtampos produktų padalinio vadovas .

ABB pastatų valdymo sprendimai kontroliuoja visas prieigas prie pastato elementų, tokių kaip apšvietimas, šildymas ir oro kondicionavimas, pramogos, namo stebėjimas, žaliuzės ir langinės bei IP telefonija. Norėdami parodyti vartotojams ir kūrėjams tai, kas įmanoma, ABB sukūrė internetinį puslapį, kuris
vizualizuoja ateities namus.

Dabar, kai turime technologiją, pagrindinis uždavinys yra užtikrinti, kad pastatų automatikos sistemos būtų suderinamos su rinkoje esančiais įvairiais įrenginiais, prietaisais ir paslaugomis. Todėl ABB pradėjo bendradarbiavimą su "Bosch", "Cisco" ir LG kuriant bendrą programinės įrangos platformą, leisiančią skirtingų gamintojų produktams dirbti kartu, teikiant automatizavimo, saugumo ir pramogų paslaugas.

Keturios bendrovės neseniai pasirašė susitarimo memorandumą ir, pritarus atitinkamoms konkurencijos institucijoms, planuoja sukurti atviro standarto programinę įrangą, prieinamą visiems gamintojams, programinės įrangos kūrėjams ir paslaugų teikėjams. Programinė įranga ne tik suvienys įvairias paslaugas tokiose srityse, kaip energijos valdymas, saugumo technologijos ir plataus vartojimo elektronika, bet taip pat nuolat galės būti vystomos mobiliosios programos, kurios suteiks vartotojams daugiau galimybių rinktis bei kontroliuoti savo gyvenamąją erdvę.

Ateityje, visi, kurie perka naują šaldytuvą, skalbimo mašiną, šildymo sistemą, arba bet kurį kitą elektros prietaisą, naudojantį programinę įrangą gali tikėtis, kad prietaisas bendraus ir bus suderinamas su kitais prietaisais jau esančiais protingame name. "Mūsų tikslas yra suteikti gyventojams galimybę valdyti bet kurią namie esančią elektros sistemą ar prietaisą", - sakė Taraka Mehta.

ABB ir toliau diegia išmaniųjų namų naujoves. Neseniai pristatė „Welcome door entry“ sprendimą, kuris pristato vaizdo ar garso informaciją nuotoliniu būdu per išmaniuosius prietaisus. Šis sprendimas gavo 15 tarptautinių dizaino apdovanojimų, įskaitant JAV „Good Design Award“ ir Vokietijos „red dot" apdovanojimus. Be to, bendrovė buvo pripažinta Nyderlandų 2013 ETOP inovacijų apdovanojimu už „SCHUKO ® USB“ lizdą, standartinį kištukinį lizdą, kuris lygiagrečiai suteikia 230V ir USB įkrovimo lizdus.