ABB Grupp on maailma hinnatuim tööstusmasinate tootmisettevõte

2014-03-19 - Juhtiv energeetika- ja automaatikatehnoloogiakontsern ABB Grupp valiti ajakirja Fortune iga-aastase küsitluse põhjal maailma hinnatuimaks ettevõtteks tööstusmasinate tootmise kategoorias. ABB tõusis esikohale eelmise aasta kuuendalt kohalt.

Äriajakiri Fortune iga-aastase edetabeli koostamisel osaleb 15 000 tippjuhti ja majandusanalüütikut, kes hindavad ettevõtteid üheksa parameetri alusel alates innovatiivsusest kuni talendijuhtimisvõimeni. ABB Grupp tõusis edetabelis esikohale eelmise aasta kuuendalt kohalt, saades esimese paigutuse viie parameetri järgi: globaalne konkurentsivõime, toodete ja teenuste kvaliteet, kvaliteedijuhtimine, personalijuhtimine ning innovatsioon.

„Meil on hea meel teadvustada oma positsiooni tööstusvaldkonna liidrina,“ ütles ABB tegevjuht Ulrich Spiesshofer. „Jätkame oma väärtuse kasvatamist klientidele, töötajatele ja aktsionäridele. Meie peamine strateegiline fookus on endiselt kasumlik kasv, ärikoostöö ja eesmärkide kompromissitu täitmine.“

ABB (www.abb.com) on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, mille kliendid on infrastruktuuri- ja tööstusettevõtted. ABB tehnoloogiad aitavad klientidel vähendada tootmisega seotud keskkonnamõjusid. ABB kontsern annab tööd ligi 150 000-le inimesele umbes sajas riigis.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: tootmine (tuule- ja diiselgeneraatorid, sagedusmuundurid, taastuvenergiaseadmed, elektrikilbid, komplektalajaamad); müük (ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektid, kesk- ja madalpingetooted, automaatikaprojektid, robotid) ning korrashoiuteenused tööstusklientidele. ABB on pälvinud neli korda (2007-2009, 2011) Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra (2008) Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“.

OtsiKONTAKT