ABB i Microsoft nawiązują partnerską współpracę na rzecz cyfrowej transformacji przemysłu

2016-10-04 - ABB i Microsoft Corp. ogłosiły dziś utworzenie strategicznego partnerstwa, którego celem jest pomaganie klientom przemysłowym w tworzeniu nowej wartości dzięki rozwiązaniom cyfrowym. Klienci będą korzystać z unikalnego połączenia inteligentnej chmury Microsoft Azure oraz bogatej wiedzy specjalistycznej i ogromnego portfolio rozwiązań przemysłowych ABB.
Obaj partnerzy stawiają na wzmocnienie cyfrowej transformacji w takich branżach działalności klientów, jak robotyka, gospodarka morska i porty, pojazdy elektryczne, czy energia odnawialna. Wybierając Microsoft Azure jako chmurę do budowy swojej zintegrowanej platformy komunikacyjnej, klienci ABB będą teraz mieli dostęp do infrastruktury chmury klasy enterprise, która czerpie korzyści z miliardów dolarów bieżących inwestycji.

„Wraz z ABB dostarczamy klientom przemysłowym technologię cyfrową i platformę chmury, aby zapewnić każdemu człowiekowi, zespołowi i każdej jednostce biznesowej w danej organizacji możliwość poznania nowej wiedzy i uzyskania zdolności szybszego podejmowania decyzji, aby dzięki temu realizować rozwój, wykorzystując pojawiające się nowe szanse” – powiedział prezes Microsoftu Satya Nadella.

„Współpraca ta przyniesie unikalne korzyści naszym klientom w sektorach usług użyteczności publicznej, transportu i infrastruktury dzięki wykorzystaniu połączonych potencjałów Microsoftu i ABB” – powiedział prezes ABB Ulrich Spiesshofer. „W oparciu o naszą zainstalowaną bazę ponad 70 milionów urządzeń połączonych z siecią i ponad 70 tysięcy cyfrowych systemów sterowania podejmujemy kolejny krok, którym jest budowa jednej z największych na świecie platform w technologii chmury dla przemysłu.”

Ogłoszona dziś oferta „ABB Ability” stanowi połączenie portfolio rozwiązań i usług cyfrowych ABB we wszystkich segmentach działalności klientów, utrwalając wiodącą rolę ABB w Rewolucji Energetycznej i Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Nowa, zintegrowana platforma ABB w technologii chmury będzie kluczowym czynnikiem rozwoju „ABB Ability”. Oczekuje się, że stworzy ona wielki, otwarty cyfrowy ekosystem przemysłowy dla klientów, partnerów, dostawców i producentów oprogramowania.

Współpraca ABB i Microsoft spowoduje przyspieszenie wprowadzania cyfrowych rozwiązań poprawiających produktywność klientów poprzez zwiększanie czasu niezawodnej pracy, prędkości i wydajności. Ponieważ ABB standaryzuje swoją platformę w oparciu o platformę Azure i umacnia swoją pozycję lidera w Rewolucji Energetycznej i Czwartej Rewolucji Przemysłowej, będzie mogła w pełni wykorzystywać zalety usług Azure, jak Azure IoT Suite i Cortana Intelligence Suite, budując swój potencjał w oparciu o wiedzę gromadzoną na każdym poziomie – od pojedynczego urządzenia, poprzez system, po przedsiębiorstwo, i wreszcie chmurę.

ABB i Microsoft od wielu lat prowadzą udaną współpracę i dostarczają przełomowych, kompleksowych rozwiązań na potrzeby różnych branż, jak robotyka, sieci inteligentne, gospodarka morska i porty oraz infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych.

O ABB
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest liderem w dziedzinie pionierskich technologii w dziedzinie produktów niskich napięć, robotyki i napędów, automatyki przemysłowej i sieci elektroenergetycznych, służących klientom w sektorach usług użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Od ponad czterech dekad ABB tworzy przyszłość cyfryzacji w przemyśle. Mając w swoim dorobku ponad 70 milionów urządzeń połączonych z siecią za pośrednictwem ponad 70 tysięcy systemów sterowania zainstalowanych u klientów wszystkich branż, ABB ma idealne warunki do czerpania korzyści z Rewolucji w Energetyce i Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Chlubiąc się ponad 130-letnim doświadczeniem, ABB działa w ponad 100 krajach i zatrudnia ok. 135 tysięcy pracowników.www.abb.com

O Microsoft
Microsoft (Nasdaq: „MSFT” @Microsoft) to wiodąca firma tworząca platformy i rozwiązania wspomagające wydajność w obszarze technologii mobilnych i chmury obliczeniowej, a jej misją jest zapewnianie wszystkim ludziom i organizacjom na całym świecie możliwości zwiększania własnych osiągnięć. Microsoft jest znakiem towarowym grupy kapitałowej Microsoft.

Ważne zastrzeżenie dotyczące informacji odnoszących się do przyszłości.
Niniejszy komunikat prasowy zawiera informacje i stwierdzenia odnoszące się do przyszłości. Te oczekiwania, szacunki i projekcje można generalnie zidentyfikować poprzez stwierdzenia zawierające takie słowa, jak „oczekuje”, „uważa”, „szacunki”, „cele”, „plany”, „prawdopodobnie”, „zamierza”, lub podobne wyrażenia. Istnieje jednak wiele zagrożeń i niepewności, których znaczna część pozostaje poza naszą kontrolą, a które mogą spowodować, że nasze rzeczywiste wyniki będą się znacząco różnić od informacji i stwierdzeń odnoszących się do przyszłości, zawartych w niniejszym komunikacie prasowym, i które mogą mieć wpływ na naszą zdolność osiągnięcia któregokolwiek lub wszystkich celów przez nas określonych. Mimo, iż ABB Ltd uważa, że oczekiwania wyrażone przez spółkę w każdym takim stwierdzeniu odnoszącym się do przyszłości opierają się na racjonalnych założeniach, spółka nie może zagwarantować, że te oczekiwanie rzeczywiście się spełnią.

SzukajZOBACZ TAKŻE: